Klenoty Vídenských muzeí
               
Kunst Haus Wien – Museum Hundertwasser Kunsthistorisches Museum Leopold Museum MAK mumok Naturhistorisches Museum Wien Technisches Museum Wien  
Technisches Museum Wien
   

Mariahilferstraße 212
Tel. +43 1 89 99 8-1720
tourism@tmw.at
www.tmw.at

52 und 58 Penzinger Straße
U3 Johnstraße (10 min pešky)
U4 Schönbrunn (10 min pešky)

po-pá: 9-18 hod.
so, ne svátky: 10-18 hod.
zavírací dny: 1.1., 1.5., 1.11.,
25. & 31.12

Ceny
EUR 13,- dospělí
EUR 11,- sleva
(žáci, studenti, učni, senioři)

Ceny pro skupiny
(od 15 osob)
EUR 10,50 dospělí
EUR 8,50 sleva
Volný vstup pro děti a mládež do dovršení 19 let věku!

 
TECHNICKÉ MUZEUM VE VIDNI

ZÁŽITEK²
V památkově chráněném secesním prostředí Technického muzea ve Vídni vyprávějí unikátní objekty z minulosti a současnosti o životě a tvorbě známých osobností. Například Etrich II „Holub“ probouzí k životu průkopnickou dobu motorového létání, Mercedes W 196 „Stříbrný šíp“ vypráví o svých dobrodružstvích a dvorní salónní vůz císařovny Alžběty se ohlíží za četnými cestami se svou majitelkou.
Hudební nástroje, které samy hrají, funkční parní stroje, skutečnosti odpovídající důl na kamenné uhlí - tyto exponáty Technického muzea ve Vídni lákají návštěvníky k tomu, aby nad nimi žasli, zúčastnili se a vyzkoušeli je.
Staňte se na chvíli hlasatelem v televizním studiu, otestujte sílu svého hlasu v kabině, v níž můžete křičet, nebo sledujte, jak se Vaše vlasy ježí v důsledku blesků a elektrického náboje.
Technické muzeum Vídeň navíc vlastní nejhodnotnější železniční sbírku v Rakousku. Tyto nádherné velké objekty zazářily opět v novém lesku po mnohaletých a nákladných restauračních pracích.
Fascinace technikou - v Technickém muzeu ve Vídni se stane dobrodružstvím!

STÁLÉ VÝSTAVY

Největší skvosty našeho muzea jsou vystaveny v 8 odděleních na 20.000m². Můžete je vidět stále, jsou průběžně aktualizovány a dynamicky oživovány malými zásahy.

Všední den - návod k použití zkoumá samozřejmosti všedního dne.

Energie se vyrovnává s komplexním tématem zajišťování energie.

média.světy zviditelňuje vývoj informačních a komunikačních technologií.

Hudba ukazuje, jak byly technika a řemeslo od nepaměti používány při výrobě hudebních nástrojů.

Příroda a poznání zprostředkuje pestrým a interaktivním způsobem vývoj přírodovědného světonázoru a jeho důsledky.

Težký průmysl představuje techniku pro dobývání surovin.

Doprava objasňuje vývoj různých přemísťovacích prostředků.

 


       
   
CO BY VÁM NEMELO UJÍT

Lokomotivy jako zážitek
Težké váhy jsou zase tady

Již nějakou dobu můžete ve střední hale opět obdivovat Ajaxe, Steinbrück a další. Naším velkým přáním je opět tyto lokomotivy a vagóny po více než dvou letech restauračních prací zpřístupnit veřejnosti.
 
       
   

Hudební nástroje
Varhany, housle, automaty

Od založení Technického muzea byla pozornost ve veřejnosti přístupné části expozice věnována i řemeslu výrobců hudebních nástrojů. Největší role zde připadla výrobcům klavírů, kteří na počátku 19. století vyráběli i varhany. Méně známé je, že akordeon byl vynalezen roku 1829 ve Vídni. Stavitelé hudebních nástrojů vždy zkoušeli zlepšovat své nástroje metodou pokusu a omylu. Těmto experimentům, které nakonec ve 20. století vyústily ve vývoj elektronických nástrojů, je věnována vlastní část výstavy.

 

       
   

AKCE, WORKSHOPY A PROHLÍDKY S PRŮVODCEM

Technické muzeum ve Vídni oslovuje díky svému zážitkovému charakteru zejména mládež a rodiny. Možnost experimentování a silná interaktivnost muzea umožňuje návštěvníkům, aby technické fenomény a souvislosti poznávali bezprostředním způsobem.

Prohlídka dolu s průvodcem
Vzorový důl, který do detailu napodobuje originál, zprostředkuje návštěvníkům nezapomenutelný dojem z těžby černého a hnědého uhlí ve 20. století.

Předvádění vysokého napětí
Tato expozice Vás přenese do světa výbojů, proudů a elektromagnetických polí. Na prostor vysokého napětí hned tak nikdo nezapomene - tady se blýská a lidem se ježí vlasy.

Prehledná prohlídka s pruvodcem
Vychutnejte si výstavní prostory při prohlídce ve formě dialogu.