Najpiekniejsze Museum we Wiedniu
               
Kunst Haus Wien – Museum Hundertwasser Kunsthistorisches Museum Leopold Museum MAK mumok Naturhistorisches Museum Wien Technisches Museum Wien  
Technisches Museum Wien
   

Mariahilferstraße 212
Tel. +43 1 89 99 8-1720
tourism@tmw.at
www.tmw.at

52, 58 Penzinger Straße
U3 Johnstraße (10 min na
pieszo), U4 Schönbrunn
(10 min na pieszo)

Pon-Pt. 9-18
Sob-Nd. 10-18
Zamknięte: 1.1., 1.5., 1.11.,
25. & 31.12

Cennik
EUR 13,- Dorośli
EUR 11,- zniżka
(Uczniowie, studenci, stażyści,
Seniorzy)

Cennik dla grup
(od 15 osób)
EUR 10,50 dorośli
EUR 8,50 zniżka
Wstęp wolny dla dzieci i
młodzieży do ukończenia
19 roku życia!

 
TECHNISCHES MUSEUM WIEN

PRZYGODA²
W zabytkowym otoczeniu, w atmosferze Art Nouveau wyjątkowe eksponaty z przeszłości i współczesności opowiadają w Technisches Museum Wien o życiu i czynach znanych osób. Na przykład Etrich II „Taube” („Gołąb”) przenosi nas do pionierskich czasów lotów silnikowych, Mercedes W 196 „Silberpfeil” („Srebrna strzała”) opowiada o swoich niesamowitych przygodach, a imperialny sedan, którego używała cesarzowa Elżbieta spogląda wstecz na niezliczone podróże, które odbył ze swoją właścicielką.
Samogrające instrumenty muzyczne, funkcjonalne maszyny parowe, realistyczna kopalnia węglowa – eksponaty Technisches Museum Wien zapraszają do podziwiania, uczestnictwa i wypróbowania.
Przedstawcie Państwo w studiu telewizyjnym swoją informację, sprawdźcie siłę swojego głosu w kabinie krzyku lub zobaczcie, jak błyskawice i ładunki elektryczne stawiają Państwa włosy dęba.
Ponadto w posiadaniu Technisches Museum Wien znajdują się najcenniejsze w Austrii zbiory kolei żelaznej. Po wieloletnich i złożonych pracach restauracyjnych te wspaniałe duże eksponaty odzyskały dawny blask. Obecnie wybrane eksponaty takie jak Ajax, Steinbrück i inne mogą znów być podziwiane w Muzeum.
Fascynująca technologia - w Technisches Museum Wien staje się prawdziwą przygodą!

WYSTAWY STAŁE

Największe skarby naszego muzeum są wystawiane na 20 000 m² podzielonych na 8 stref - można je oglądać stale i są one na bieżąco aktualizowane oraz urozmaicane poprzez drobne innowacje.

Życie codzienne – instrukcja obsługi śledzi oczywiste zagadnienia dnia codziennego.

Energia mierzy się ze złożoną kwestią zaopatrzenia w energię.

Strefa medien.welten prezentuje rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Muzyka pokazuje, jak technologia i rzemiosło były od zawsze umiejętnie wykorzystywane do produkcji instrumentów muzycznych.

Natura i poznanie prezentuje w fascynujący i interaktywny sposób rozwój nauk przyrodniczych i ich konsekwencje.

Przemysł ciężki prezentuje technologię wykorzystywaną do pozyskiwania surowców.

Transport wyjaśnia rozwój najróżniejszych środków transportu.

 


       
   
GŁÓWNE ATRAKCJE

Lok.przygoda
Powrót wagi cieżkiej

Lokomotywy Ajax, Steinbrück und Co znów można podziwiać w środkowej hali Muzeum. Po ponad dwóch latach prac restauracyjnych największym wyzwaniem było udostępnienie najstarszych lokomotyw i wagonów publiczności.
 
       
   

Instrumenty muzyczne
Organy, skrzypce, automaty

Od momentu swego powstania, Technisches Museum uwzględniło w swoich wystawach sztukę wyrobu instrumentów muzycznych. Najważniejszą rolę odegrali wytwórcy fortepianów, którzy na początku XIX wielu wykonywali również organy. Mało znany jest fakt, że to właśnie w Wiedniu, w 1829 roku, wynaleziono akordeon. Twórcy instrumentów zawsze próbowali udoskonalać swoje produkty metodą prób i błędów. Inna część wystawy została w całości poświęcona tym eksperymentom, które w końcu – w XX wieku - doprowadziły do rozwoju instrumentów elektronicznych.

 

       
   

AKCJE, WARSZTATY I PRZEWODNICY

Technisches Museum Wien kładzie nacisk na bezpośrednie doświadczenie przeżywane przez zwiedzających, co czyni je szczególnie odpowiednim dla dzieci, młodzieży i rodzin. Eksperymentalne elementy, które angażują wszystkie zmysły oraz silnie interaktywny charakter muzeum umożliwia zwiedzającym bezpośrednie przeżycie technicznych fenomenów i współzależności.

Podróż po kopalni
Kopalnia wystawowa, która szczegółowo odzwierciedla oryginalne miejsca, przenosi Państwa w przeszłość, do czasów kopalń węgla kamiennego i brunatnego z XX wieku, zapewniając niezapomniane wrażenia.

Pokaz pod wysokim napieciem
Ten pokaz zabierze Państwa do świata wysokiego napięcia, prądów i pól elektromagnetycznych. Hali wysokiego napięcia nie można szybko zapomnieć – błyskawica postawi Państwa włosy dęba.

Przegląd wystawy z przewodnikiem
Obejrzyjcie Państwo trzy strefy wystawowe w trakcie zwiedzania muzeum z przewodnikiem.