Najpiekniejsze Museum we Wiedniu
               
Kunst Haus Wien – Museum Hundertwasser Kunsthistorisches Museum Leopold Museum MAK mumok Naturhistorisches Museum Wien Technisches Museum Wien  
Naturhistorisches Museum Wien
   

Burgring 7, 1010 Wiedeń
Tel. +43 1 521 77 512
tourismus@nhm-wien.ac.at
www.nhm-wien.ac.at

Metro: U2 , U3 Volkstheater
Tramwaj: 1, 2, D, 46, 49
Autobus: 2A, 48A

Otwarte codziennie: 9.00–18.30
Środy: 9.00–21.00
Zamknięte w czwartki

Cennik
EUR 10,- Dorośli
EUR 8,-Seniorzy (60 + lat)
EUR 8,- Zniżka, grupy
Wstęp wolny dla dzieci i
młodzieży do ukończenia 19
roku życia.


 
Das Naturhistorische Museum Wien:
Niezapomniane przeżycie!

Naturhistorisches Museum to wspaniały budynek bulwaru wiedeńskiego Ringu (Wiener Ringstraße), w którym znajdują się jedne z największych na świecie zbiory przyrodnicze.
Kolekcja - ufundowana przed 250 laty przez cesarza Franciszka I Lotaryńskiego - została od tego czasu rozbudowana do ponad 25 milionów eksponatów, stanowiąc podwalinę dla badań przyrodniczych prowadzonych w Naturhistorisches Museum.

Zanurzcie się Państwo w bogactwie i pięknie natury!

Historyczna architektura o ponadczasowej elegancji stanowi idealne otoczenie dla swojej kolekcji przepełnionej historią. Zbiory prezentowane są na ponad 8.000 m² powierzchni wystawowej w historycznych pomieszczeniach. Możecie Państwo podziwiać cenne minerały i kamienie szlachetne, takie jak wyjątkowy bukiet kwiatów Marii Teresy, ogromne szkielety dinozaurów, prastare znaleziska, takie jak licząca 25.000 lat figurka „Wenus z Willendorfu”, rzadkie eksponaty zwierzęce oraz żyjące zwierzęta w nowoczesnych terrariach i akwariach!

Niech nauki przyrodnicze Państwa zachwycą…

Interesują się Państwo kamieniami szlachetnymi i minerałami? A może fascynują Państwa dinozaury albo chcecie dowiedzieć się więcej o prehistorii? Dla grup o specjalnych zainteresowaniach z przyjemnością organizujemy zwiedzanie tematyczne z przewodnikiem, zgodnie z indywidualnymi życzeniami!
Naturhistorisches Museum zostało zaprojektowane przez Gottfrieda Sempera i Carla Hasenauera jako „Katedra nauk przyrodniczych”. Budynek to arcydzieło neorenesansu stanowiące ucztę dla oczu wszystkich miłośników sztuki i architektury!

…a Naturhistorisches Museum Wien
oczaruje swą niezwykłością!
 

Naturhistorisches Museum Wien
Naturhistorisches Museum Wien

Miejsce, w którym sztuka spotyka sie z natura
Miejsce, w którym sztuka spotyka się z naturą

       

Zwiedzanie na dachu
z przewodnikiem

(od 10 osób):
EUR 14,50 za osobę

Zwiedzanie tematyczne
z przewodnikiem

(od 15 osób)
EUR 10,50 za osobę
(Warunki specjalne na
podstawie indywidualnych
ustaleń)

W razie pytań prosimy o
kontakt na
adres: waswannwo@nhm-wien.ac.at
lub Naturhistorisches Museum
Wien, PR & Marketing
Burgring 7, A-1010 Wiedeń

 

Ponad dachami Wiednia…

W Naturhistorisches Museum mają Państwo możliwość obejrzeć Wiedeń z niezwykłej perspektywy. Historyczne zwiedzanie z przewodnikiem o nazwie „Ponad dachami Wiednia" pozwoli Państwu na krótką wędrówkę przez
muzeum.
Zanurzcie się Państwo w szczególnej atmosferze schodów cesarskich, poczujcie osobliwości architektury i historii tego niezwykłego miejsca, rzućcie okiem za kulisy pracy badawczej, oglądając tzw. „Zbiór czaszek“ w Dziale Antropologicznym, odkryjcie z bliska wspaniale dekorowane kopuły podwójnego dźwięku w muzeum – to wszystko na koniec doprowadzi Państwa na dach muzeum.
Na górze, wysoko ponad dachami Wiednia, rozkoszujcie się Państwo niezwykłym widokiem na centrum miasta i Ring wiedeński.
Tutaj …

… centrum miasta leży u Państwa stóp.

Doskonała lokalizacja…

Naturhistorisches Museum oferuje Państwu wspaniałe otoczenie na wszelkie okazje.
Bez względu na to, czy organizują Państwo świąteczny wieczór galowy czy przyjęcie koktajlowe, koncert, wykłady czy konferencję prasową, aukcje czy inne inicjatywy, imprezy świąteczne czy wymarzone wesele – przepiękne sale muzeum są zawsze odpowiednie.

…dla niezapomnianego wydarzenia.

 

 

Wenus z Willendorfu
Wenus z Willendorfu

Wspanialy widok z dachu
Wspaniały widok z dachu

Niezapomniane przeSycie – równieS noca!
Niezapomniane przeżycie – również nocą!