Klenoty Vídenských muzeí
               
Kunst Haus Wien – Museum Hundertwasser Kunsthistorisches Museum Leopold Museum MAK mumok Naturhistorisches Museum Technisches Museum  
MUMOK
   

Museumsquartier Vídeň
Museumsplatz 1, 1070 Vídeň
Tel. +43 1 525 00
tourism@mumok.at
www.mumok.at

U2 Museumsquartier
U3 Volkstheater

Pondělí: 14.:00–19.:00 hodin
Úterý až neděle: 10.:00–19.00 hodin
Čtvrtek do 21.00 hodin

Ceny
EUR 12,- dospělí
EUR 9,50 skupiny,
Vídeňská karta
volný vstup děti a mládež do
19 let
EUR 28,- celoroční vstupenka


 
mumok – Muzeum moderního umění nadace Ludwig Vídeň

MODERNÍ. SOUCASNÉ. MEZINÁRODNÍ.
Muzeum moderního umění nadace Ludwig Vídeň (mumok) je největším muzeem moderního a současného umění ve střední Evropě s rozsáhlou sbírkou světového umění 20. století a současnosti. mumok nabízí svým návštěvníkům poutavá setkání s uměním naší doby uprostřed historického centra Vídně prostřednictvím prezentací svých sbírek a střídavých výstav současného umění.

SBÍRKA
Rozpětí sbírky sahá od klasické moderny s díly z období futurismu, kubismu a surrealismu až k uměleckým směrům 60. a 70. let: pop artu, Fluxusu nebo neorealismu. Rané 20. století je zastoupeno mimo jiné obrazy a plastikami Henriho Matissa, Vasilije Kandinského, Paula Kleea, Pabla Picassa a Alberta Giacomettiho. Ve sbírce najdete stěžejní díla pop artu od Andyho Warhola a Roye Lichtensteina stejně jako významné práce Fluxusu, konceptualismu nebo vídeňského aktionismu. V posledních letech byla sbírka mumok rozšířena o aktuální položky umění filmu, videa a fotografie.

VÝSTAVY
Kromě obměňovaných velkých výstav současného umění a avantgardy od roku 1945 prezentuje muzeum mumok svým návštěvníkům tematické doplňkové exponáty z vlastní sbírky. Zažijte napínavé setkání s uměním naší doby uprostřed historického centra Vídně – od klasické moderny až po pop art.

 

mumok, Vienna
mumok, Víenna

Pablo Picasso, Femme assise à
Pablo Picasso, Seated Women with
Green Scarf, 1960, © VBK Vienna, 2013

       

 

 

INCENTIVY A AKTIVITY

Přehledné nebo tematické prohlídky s průvodcem
Prohlídky s podrobným přehledem se zaměřují na vrcholné exponáty sbírky, vysvětlují architekturu muzea mumok nebo zprostředkovávají aktuální zvláštní výstavy.
Soboty a neděle 14 hod., délka: 60 min. Skupiny po přihlášení v němčině, angličtině, francouzštině a italštině, multimediální průvodce v němčině a angličtině.

Tvůrčí workshopy
Při exkluzivní prohlídce s průvodcem proniknete do nitra aktuálních výstav, abyste poté v sobě odhalili umělce v mumok ateliéru. Dejte společně s přáteli, klienty nebo zaměstnanci volné pole své kreativitě při malířském, sítotiskovém nebo fotografickém workshopu.

Exkluzivní vstup večer
Pozvěte své hosty na exkluzivní večerní prováděnou prohlídku mumok s následným uvítáním sektem nebo s večeří. Rádi pro Vás naplánujeme večer v muzeu, při němž můžete zažít exkluzivní atmosféru soudobé architektury a moderního umění ve spojení s kulinářskými požitky.

Shop
Muzejní obchod je nutností pro všechny zájemce o design a umění.Naleznete zde literaturu o moderním a soudobém umění, katalogy k výstavám nebo designové doplňky, jako jsou deštníky, obaly na smartphony a tašky.

Knihovna
Knihovna nabízí rozsáhlé možnosti vyhledávání a vedecké debaty o umení. Obsahuje cca 30.000 médií, zejména knih, umeleckých knih, katalogu a casopisu týkajících se umení 20. a 21. století.

 

mumok, Víenna
mumok, Víenna

Andy Warhol, Mick Jagger, 1975, © VBK Vienna, 2013
Andy Warhol, Mick Jagger, 1975, © VBK Vienna, 2013

Jasper Johns, Target, 1967-1969, © VBK Vienna, 2013
Jasper Johns, Target, 1967-1969, © VBK Vienna, 2013