Museumshighlights in Wien
               
Kunst Haus Wien – Museum Hundertwasser Kunsthistorisches Museum Leopold Museum MAK mumok Naturhistorisches Museum Technisches Museum  
KUNST HAUS WIEN. Museum Hundertwasser
   

ZELENÉ MUZEUM VE VÍDNI
Untere Weißgerberstraße 13,
1030 Vídeň
Tel. +43-1-712 04 91
tourismus@kunsthauswien
www.kunsthauswien.com

Zastávka tramvaje:: 1, O
Radetzkyplatz,
U1 / U4 Schwedenplatz
(12 minut pěšky)
U2 / U1 Praterstern
(10 minut pěšky)
U4 / U3 Wien Mitte
(10 minut pěšky)

Denně: 10 – 18 hodin

Cena
EUR 12 Hundertwasserovo muzeum
a výstava fotografií
EUR 11 Hundertwasserovo muzeum
EUR 9 výstava fotografií
EUR 5 děti a mládež
(10 – 19)
zdarma děti do 10 let

Skupinová cena (minimálně 10 osob):
EUR 10 / 9 / 8 kombinovaná
vstupenka/Hundertwasserovo
muzeum/výstava fotografií

 
KUNST HAUS WIEN. Museum Hundertwasser

BEZPROSTŘEDNÍ ZKUŠENOST V HUNDERTWASSEROVĚ MUZEU:
UMĚNÍ – ARCHITEKTURA – EKOLOGIE

Hundertwasserovo muzeum představuje největší světovou stálou expozici rakouského umělce Friedensreicha Hundertwassera (1928–2000): proslulé obrazy a tištěné grafiky, architektonické modely a tapiserie. Pouhých pár ulic od „Hundertwasserova domu“ na Dunajském kanálu se můžete ponořit do imaginativního světa umělce a jeho architektury. Uvnitř se nacházejí barevné stěny a nerovné podlahy. Venkovní fasádu ztvárnil Hundertwasser umělecky s dlaždičkami a barevnými čtverci. Dvěma výraznými prvky v Kunst Haus Wien jsou střešní zahrada se soukromým podkrovním bytem Hundertwassera a ozelenění fasády. Vnitřní dvůr se stromy a rostlinami v květináčích zve po návštěvě muzea ke krátkému zastavení.

„ZELENÉ MUZEUM“ VE VÍDNI
Po dobu 365 slunečných i deštivých dnů se návštěvníkům v prvním vídeňském „zeleném muzeu“ otevírá také vizionářský závazek umělce vůči životnímu prostředí: Hundertwasser byl osobností, která se již brzy aktivně zasazovala o ochranu životního prostředí. Bojoval například za zachování mokřadů Hainburger Au nebo navrhl logo rakouské ekoznačky. Co se týče architektury, se svým ozeleněním fasády a střechy předvídal již v 80. letech řadu vývojových kroků dnešní „zelené architektury“. Na základě jeho myšlenek týkajících se budoucího vývoje ekologie a sociální politiky nabízí Kunst Haus Wien se svými speciálními výstavami místo pro angažované umělce a kreativce, kteří se kriticky a vizionářsky zabývají tématy jako například udržitelnost, změna klimatu, recyklace, urbanistika nebo mezigenerační odpovědnost z dnešního pohledu.

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ
Již spoustu let je Dům umění KUNST HAUS WIEN navíc prvním vídeňským domem pro mezinárodní výstavy fotografií a rakouské fotografické scéně nabízí centrální platformu pro konfrontaci s médii. Od jeho otevření v roce 1991 bylo představeno více než 90 různých umělců. Mezi nimi jsou i osobnosti, které napsaly fotografickou historii, jako je například Annie Leibovitz, René Burri, Robert Mapplethorpe, Man Ray a Henri Cartier-Bresson. Krátce vystavované retrospektivy od Rinka Kawauchiho, Joela Meyerowitze nebo Martina Parra vzbudily velký ohlas jak u návštěvníků, tak i u mezinárodního tisku.

ZÁŽITKOVÉ MUZEUM

PROHLÍDKY VÝSTAV A „SPECIÁLNÍ BALÍČKY“
Ponořte se zcela do světa Friedensreicha Hundertwassera! Naši zprostředkovatelé umění nabízí individuálním návštěvníkům či skupinám prohlídky s různým zaměřením. Prohlídka Hundertwasserova muzea, vzdělávací prohlídka pro mládežnické skupiny „ekopionýr Hundertwasser“, dočasná výstava fotografií, prohlídky po návštěvnické době, procházka městem po stopách Hundertwassera (včetně Hundertwasserova domu a teplárny ve Spittelau), fotografické dílny, prohlídky a workshopy pro školy a školky.

PRÉMIOVÉ PROGRAMY A MÍSTA KONÁNÍ
Zarezervujte si zcela speciální zážitek v muzeu pro prémiové zákazníky. Při prohlídce „Hidden Treasure“ (skrytý poklad) otevíráme k osobnímu prohlédnutí soukromý podkrovní byt Hundertwassera na střeše muzea, přístupný pouze exkluzivně. Toto speciální místo se střešní zahradou si můžete pronajmout také na firemní akce stejně jako prostor pro dočasné výstavy v 3./4. patře.

GASTRONOMIE A CATERING V KAVÁRNĚ MUZEA
Při návštěvě muzea můžete dostat hlad. Vychutnejte si v kavárně muzea – navržené a osázené Friedensreichem Hundertwasserem – široké spektrum mezinárodních a vídeňských pochoutek. Překrásný vnitřní dvůr je zelenou oázou uprostřed města a zve k načerpání nových sil a vstřebání dojmů. Pro skupiny sestavuje restaurace individuální menu a skupinové akce a těší se na vaše objednávky. Je schopna vyhovět i poptávce po cateringových službách na zákaznické akce / semináře.

 

 

KUNST HAUS WIEN
KUNST HAUS WIEN

IRINALAND ÜBER DEM BALKAN, 1969
IRINALAND ÜBER DEM BALKAN, 1969

JOEL MEYEROWITZ AUSSTELLUNG
JOEL MEYEROWITZ AUSSTELLUNG

MUSEUM HUNDERTWASSER
MUSEUM HUNDERTWASSER

MUSEUM ERLEBEN
MUSEUM ERLEBEN

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER, 1975
FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER, 1975

INNENHOF MIT CAFÈ
INNENHOF MIT CAFÈ