Museumshighlights in Wien
               
Kunst Haus Wien – Museum Hundertwasser Kunsthistorisches Museum Leopold Museum MAK mumok Naturhistorisches Museum Technisches Museum  
KUNST HAUS WIEN. Museum Hundertwasser
   

„VIENNAS GREEN MUSEUM“
Untere Weißgerberstraße 13,
1030 Wiedeń
Tel. +43-1-712 04 91
tourismus@kunsthauswien
www.kunsthauswien.com

Tramwaj: 1, O
Radetzkyplatz,
U1 / U4 Schwedenplatz
(12 min pieszo)
U2 / U1 Praterstern
(10 min pieszo)
U4 / U3 Wien Mitte
(10 min pieszo)

Codziennie: 10 – 18 Uhr

Cennik
EUR 12 Muzeum Hundertwassera & Wystawa fotograficzna
EUR 11 Muzeum Hundertwassera
EUR 9 Wystawa fotograficzna
EUR 5 Dzieci i młodzież /
10 - 19
bez opłaty Dzieci poniżej
10 roku życia

Bilety grupowe (min. 10 osób)
EUR 10 / 9 / 8 Łączone/Muzeum Hundertwassera/Wystawa
fotograficzna

 
KUNST HAUS WIEN. Museum Hundertwasser

MUZEUM HUNDERTWASSERA Z BLISKA:
SZTUKA – ARCHITEKTURA – EKOLOGIA

Muzeum Hundertwassera prezentuje największą na świecie stałą wystawę wyjątkowego austriackiego artysty Friedensreicha Hundertwassera (1928 -2000): sławne obrazy i grafiki drukowane, modele architektoniczne i tapiserie. Położone tylko kilka ulic od „ Domu Hundertwassera“ nad kanałem dunajskim - można tu wejść w fantastyczny świat artysty i jego architektury: We wnętrzu znajdują się kolorowe ściany i nierówne podłogi, a na zewnątrz Hundertwasser stworzył artystyczną fasadę z płytek i kolorowych pól. Dwa szczególne dzieła w Kunst Haus Wien to ogród na dachu, z prywatnym atelier Hundertwassera i zielona fasada. Wewnętrzne podwórze z drzewami i roślinami doniczkowymi zaprasza do odwiedzenia muzeum.

„ZIELONE MUZEUM“ WIEDNIA
Przez 365 słonecznych czy deszczowych dni, w pierwszym „zielonym muzeum“ Wiednia, przedstawia się odwiedzającym także wizjonerskie, ekologiczne zaangażowanie artysty: Hundertwasser był osobą, która już bardzo wcześnie i aktywnie angażowała się na rzecz ochrony środowiska - Hundertwasser walczył o utrzymanie Hainburger Au (nadrzecze Dunaju w Hainburgu) czy stworzył logotyp austriackiego znaczka ochrony środowiska. Swoimi zielonymi fasadami i ogrodami dachowymi w architekturze zastosował już w latach 80-tych wiele projektów dzisiejszej „Green Architecture“ (zielonej architektury). Kunst Haus Wien, dzięki swoim wyjątkowym wystawom, oferuje w aspekcie futurystycznych idei ekologicznych i polityki społecznej miejsce dla zaangażowanych artystów i kreatywnych osób, które chcą się zmierzyć krytycznie i wizjonersko z dzisiejszej perspektywy z takimi problemami, jak zrównoważony rozwój, zmiany klimatyczne, recykling, urbanistyka czy odpowiedzialność między pokoleniowa.

MIĘDZYNARODOWE WYSTAWY FOTOGRAFICZNE
Od wielu już lat KUNST HAUS WIEN jest wiodącą siedzibą dla wystaw fotografii międzynarodowej, wychodzącą poza obszar samego Wiednia i oferuje austriackiej scenie fotograficznej centralną platformę wymiany poglądów środowiska tego medium. Od czasu otwarcia w 1991 roku zaprezentowano ponad 90 różnych artystów, w tym osobistości, które napisały historię fotografii, a więc Annie Leibovitz, René Burri, Robert Mapplethorpe, Man Ray et Henri Cartier-Bresson. Niedawno pokazane dzieła retrospektywne Rinko Kawauchi’ego, Joela Meyerowitz’a czy Martina Parr’a uzyskały wielki oddźwięk zarówno wśród odwiedzających, jak i w prasie międzynarodowej.

PRZEŻYCIA W MUZEUM

OPROWADZENIE PO WYSTAWIE I „RARYTASY“
Wejdź do świata Friedensreicha Hundertwassera! Dla odwiedzających indywidualnie lub dla grup oferujemy zwiedzanie z przewodnikiem artystycznym, z położeniem nacisku na różne sfery: oprowadzanie po muzeum Hundertwassera, pedagogiczne oprowadzanie grup młodzieżowych - „Pionier ekologiczny - Hundertwasser“, czasowych wystaw fotograficznych, wizyt typu after hours, spacerów po mieście śladami Hundertwassera (włącznie z domem Hundertwassera oraz Spittelau Fernheizwerk (ciepłownia - spalarnia Spittelau), warsztaty fotograficzne, zwiedzanie i warsztaty dla szkół i przedszkoli

ORGANIZACJA WYDARZEŃ I SPOTKAŃ KLASY PREMIUM
Weź udział w specjalnym wydarzeniu muzealnym klasy premium: podczas oprowadzania, w ramach „Hidden Treasure“ (ukryty skarb), otworzymy prywatne mieszkanie i atelier Hundertwassera na dachu muzeum, dostępne jedynie w ekskluzywnym zakresie zwiedzania indywidualnego. Na spotkania firmowe polecamy specjalne to miejsce, włącznie z ogrodem na dachu, a także pomieszczenia czasowej wystawy na 3./4. piętrze.

GASTRONOMIA & CATERING W KAWIARNI MUZEUM
Podczas wizyty w muzeum można rzeczywiście zgłodnieć. Skosztuj międzynarodowych i wiedeńskich rarytasów w kawiarni muzeum, urządzonej i uzielenionej przez Friedensreicha Hundertwassera. Cudowne podwórze wewnętrzne tworzy zieloną oazą pośrodku miasta i zaprasza do zebrania świeżych sił do przeżywania nowych wrażeń. Restauracja przygotowuje indywidualne menu oraz układy dla grup. Czekamy więc na Państwa pytania i zgłoszenia, także te, związane z cateringiem dla klientów imprez/seminariów.

 

KUNST HAUS WIEN
KUNST HAUS WIEN

IRINALAND ÜBER DEM BALKAN, 1969
IRINALAND ÜBER DEM BALKAN, 1969

JOEL MEYEROWITZ AUSSTELLUNG
JOEL MEYEROWITZ AUSSTELLUNG

MUSEUM HUNDERTWASSER
MUSEUM HUNDERTWASSER

MUSEUM ERLEBEN
MUSEUM ERLEBEN

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER, 1975
FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER, 1975

INNENHOF MIT CAFÈ
INNENHOF MIT CAFÈ