Klenoty Vídenských muzeí
               
  Albertina Kunsthistorisches Museum Leopold Museum MAK mumok Naturhistorisches Museum Technisches Museum  
Albertina
   

Albertinaplatz 1, 1010 Vídeň
Tel. +43 (0)1 53483 - 525
tourismus@albertina.at
www.albertina.at

Metro U1, U2, U4 Karlsplatz /
Oper
Metro U3 Stephansplatz / City

Denně: od 10 do 18 hodin
Středa: od 10 do 21 hodin

Ceny
EUR 12,90 dospělí
EUR 9,90 senioři
EUR 9,90 skupiny nad 15 osob
zdarma: děti (do 19 let)
EUR 60,- celoroční vstupenka
EUR 50,- celoroční vstupenka
pro seniory

 
ALBERTINA

HISTORIE A MODERNA
V historickém srdci Vídně ležící palác Albertina spojuje imperiální šarm s mistrovskými díly výtvarného umění. Kombinace rakouských dějin a nejmodernějšího muzea mezinárodního věhlasu učiní z Albertiny jedinečný zážitek. Jako největší rezidenční palác Habsburků ve Vídni skýtá 21 komnat včetně nábytku a je tak jedním z nejskvostnějších klasicistních paláců Evropy.

Od svého znovuotevření v roce 2003 nabízí Albertina fascinující výstavní program s vynikajícími uměleckými díly od 15. století až po současnost. Při přechodných výstavách v uplynulých letech, jakými byly např. „Albrecht Dürer“, „Picasso“ nebo „Van Gogh“, zaznamenal palác Albertina návštěvnické rekordy. Albertina patří k nejoblíbenějším muzeím Rakouska a je lákadlem pro návštěvníky města a kulturních památek z celého světa.

HABSBURSKÉ KOMNATY
Luxusní komnaty Vás zavedou do nádherné epochy klasicismu, zdobná fasáda dokládá mimořádný význam paláce a jeho vysoce urozených obyvatel.
Vrcholem návštěvy paláce Albertina je prohlídka nově renovovaných komnat s nábytkem. Zažijte na vlastní kůži fascinující lesk a šarm habsburské monarchie.
Palác, který dostali darem vévoda Albert a jeho žena Marie Kristina (nejoblíbenější dcera Marie Terezie), byl vybudován v letech 1745 – 1747 a rozšířen byl v letech 1801–1805.
Habsburské komnaty zahrnují 21 místností ve dvou patrech paláce. Jejich prostorovým a reprezentačním centrem je Sál múz, k němuž z obou stran přiléhají aristokratická apartmá. Nechte se okouzlit jedinečným nábytkem a skvostnými parketovými podlahami, které zhotovil Joseph Danhause.

MISTROVSKÁ DÍLA MODERNY V PALÁCI ALBERTINA
Nově zřízená stálá expozice Mistrovská díla moderny se klene jako oblouk přes nejnapínavější kapitolu více než 100 let dějin umění – od Klasické moderny až po nejnovější současnost.

Výchozím bodem této stálé expozice je francouzský expresionismus s obrazy, pastely a kvaše od Moneta, Renoira, Degase, Cézanna, Toulous-Lautreca a Signaca. Dalším těžištěm výstavy je německý expresionismus zastoupený oběma uměleckými skupinami „Most“ a Modrý jezdec“. Zastoupeno je rovněž surrealistické umění v podobě děl Joana Miróa, Maxe Ernsta a Reného Magritta. Prostřednictvím obrazů z pozdní tvorby Picassa a exponátů od Jeana Dubuffeta, Lucia Fontany a Marka Rothka pokračuje expozice dále k umění 20. století. Završena je pak exponáty soudobých umělců, např. Gerharda Richtera a Alexe Katze.

PROHLÍDKY PALÁCE ALBERTINA
Naši školení průvodci Vás zavedou k vrcholům aktuální dočasné expozice nebo Vás seznámí s vynikajícím díly ve stálé expozici Mistrovská díla moderny.
Samozřejmě Vám rovněž nabízíme prohlídky našich habsburských komnat, v nichž se psaly dějiny. Prohlídku paláce Albertina můžete své skupině sestavit na míru. Maximální velikost skupiny činí 25 osob. Samozřejmě je možné provést více skupin ve stejném čase.

VAŠE VÝHODY

 • V rámci prohlídky je umožněn okamžitý vstup do expozice bez čekání.
 • Skupiny jsou provázeny kvalifikovanými a umění znalými
  pracovníky
 • Volné místo pro vedoucího skupiny
 • Rezervaci je možné provést do tří pracovních dnů před
  příjezdem
 • Naši stálí průvodci využívají systém pro provádění skupin, který
  zaručuje dokonalý akustický zážitek
 • Na požádání je k dispozici bezplatná šatna

NÁVRHY PRO VAŠI PROHLÍDKU
Mistrovská díla moderny v paláci Albertina
Cesta časem 100 lety dějin umění – od Klasické moderny po současnost.
60 minut, cena za celou skupinu: EUR 90,-

Po stopách vévody Alberta a arcivévodkyně Marie Kristiny
Život Habsburků v paláci Albertina.
60 minut, cena za celou skupinu: EUR 90,-

Vrcholy aktuální přechodné expozice
Velcí umělci na návštěvě v paláci Albertina.
90 minut, cena za celou skupinu: EUR 120,-

Samozřejmě si můžete sestavit i kombinaci z více témat.

Jazyky: němčina, angličtina, francouzština, španělština, italštině, ruština

PO NÁVŠTEVE EXPOZICE
Náš vlastní muzejní obchod Vám nabízí na více než 130 m² plochy velký výběr literatury, suvenýrů a exkluzivních předmětů.
Ve spolupráci s restaurací Augustinerkeller a Do&Co restaurací Albertina jsou Vám i Vašim hostům k dispozici exkluzivní nabídky pro umělecké gurmány.

 

© Albertina, Vídeň
© Albertina, Vídeň

© Albertina, Vídeň
© Albertina, Vídeň

© Albertina, Vídeň
© Albertina, Vídeň

© Albertina, Vídeň
© Albertina, Vídeň

© Albertina, Vídeň
© Albertina, Vídeň

© Albertina, Vídeň
© Albertina, Vídeň

© Albertina, Víden
© Albertina, Vídeň